elk stack

Elk Stack

elk-stack

Logstash ، kibana و مجموعه beats از ابزارهای اصلی Elasticsearch می باشند.

Logstash چیست و  برای چه استفاده می شود؟

logstash

Logstash  جمع آوری، پردازش داده ها و ارسال داده ها رو به الستیک انجام میدهد. Logstash که متن باز هم هست، در اصل یک پایپ لاین پردازش داده است که با استفاده از آن می توانیم داده ها رو از چندین سورس به طور همزمان Ingest  کنیم و قبل از اینکه بفرستیم سمت Elasticsearch  برای Index، روی دیتامون Transformation های مدنظرمون رو انجام بدهیم.

Beats

ابزارهای Beats از جنس Service می باشند که بر روی سیستم مورد نظر نصب می شوند و با Elasticsearch ارتباط برقرار می کنند برای ارسال داده های مورد نظر که شامل دو حالت می باشند.

لاگ ها

با استفاده از Filebeat می توان لاگ های برنامه های مختلف از جمله IIS, Nginx, kafka, MySQL را به Elasticsearch انتقال داد و با استفاده از Kibana آن ها را به صورت نمودار درآورد.

متریک ها

با استفاده از Metricbeat می توان متریک های برنامه های مختلف از جمله Nginx , RabbitMQ , Docker , Kubernetes , kafka , Microsoft SQL Server , PHP-FPM , Prometheus , system را به Elasticsearch منتقل کرد و با استفاده از Kibana آن ها را به صورت نمودار درآورد.  

Kibana

یک ابزار تصویرسازی است که به همراه Elasticsearch  اطلاعات را تصویرسازی کرده و با استفاده از آن می توان داشبورد های تعاملی ساخت.

kibana-timeseries

2 دیدگاه در “Elk Stackافزودن → خودتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *